Česky | English | Deutsch   Najdete nás na Facebooku   Virtuální prohlídka Virtuální prohlídka
o hotelu

Hotel Krakonoš je nově zrekonstruován a nachází se nedaleko krásného historického centra města Trutnov, cca 2 minuty od Krakonošova náměstí.

Trutnov je vzhledem ke své poloze centrem turistického ruchu východních Krkonoš a je označován jako „Brána Krkonoš“ a díky atraktivní podkrkonošské krajině a péči o vzhled města je považován za jedno
z nejmalebnějších měst v České republice.

Zdejší region poskytuje množství zajímavých kulturních, společenských, sportovních a turistických aktivit, např. - Adršpašské skály, Český ráj, Bojiště
z války 1866 v Trutnově, letní koupaliště, krytý bazén, tenisové kurty, zimní stadion a velice známý Open Air Music Festival, případně lyžování v areálu Skipark Mladé Buky.

Hotel Krakonoš je součástí trutnovského pivovaru s dlouholetou tradicí. Pivovar byl založen v roce 1582, s právem várečným již od roku 1260. Tato privilegia opětovně potvrdil roku 1340 i český král Jan Lucemburský.
Pivo v Trutnově se vařilo z pšeničného sladu, na lepší piva bylo použito sladu ječmenného, používaly se různé druhy koření, kvasnic a chmelu. Během let docházelo k rozšiřování a zlepšování výroby i kvality piva.

Compel s.r.o. © 2005